فهرست بستن

خواص سنگ ها

خواص سنگ ها و رنگ های سنگ ها

 • خواص سنگ نمک

سنگ نمکصورتی: حس دوست داشتن و همکاری را در انسان قوت می بخشد و باعث می شود که افراد احساسات خود را راحت تر بروز دهند.

قرمز: حرکت خون را دربدن سرعت می بخشد و باعث بالا رفتن تحرک می گردد.

سفید: سنگ سفید علاوه بر خاصیت پاک کنندگی، ناخالصی های معنوی پاکی های درون را نمایانتر می‌سازد. مضاف بر آن دی اکسید کربن محل‌هایی از قبیل کارخانجات و شهرهای پرترافیک را از بین می‌برد.

قهوه ای: به ایجاد تقویت حس تعادل درافراد کمک می کند.

نارنجی: احساس امنیت را تقویت می‌کند و برای سیستم عصبی به خصوص مغز کلیه و مثانه بسیار سودمند است.

آبی: باعث آرامش و کاهش اشتها می‌شود.

بنفش: باعث افزایش قدرت تخیل می شود.

زرد: سنگ زرد کمک به درک علاقه مطالب و فعال کردن لوزالمعده و کبد و برطرف کردن نارسایی‌های ادراری است.

سبز: آرامش می دهد و بدخلقی و کج خلقی را از ما دور کرده و خنده بر لبانمان می آورد.


 • خواص سنگ ماه

سنگ ماهسنگ ماه، احساسات و عواطف را تحریک می‌کند و استفاده از آن برای کسانی که روحیه ای خشک و سرد دارند، توصیه می شود.

هم چنین استفاده از آن (به ویژه خانم ها) برای تقویت غدد هورمونی و ترشحی و تنظیم و متعادل کردن آن‌ها بسیار مفید است. لذا در هنگام اختلالات هورمونی و کم کاری یا پرکاری غدد بدن هم چون هیپوفیز، تیروئید و پانکراس از این سنگ می‌توان استفاده نمود و آن را بر روی چاکراهای مخصوص نزدیک این غدد گذاشت. به گردن آویختن این سنگ از حمله‌های عصبی نظیر صرع، میگرن و جنون جلوگیری کرده و برای درمان آن‌ها مفید است.


 • خواص سنگ زیرکن

زیرکنزیرکن اكثر مواقع بى رنگ است به جز در رنگ هاى زرد، قهوه اى، نارنجى و بنفش. براى مراقبت از سلامتى هميشه از سنگ زیرکن قهوه‌اى و قرمز كه يكى از بهترين آن را شامل مي‌شود استفاده كنيد.

آلرژي‌ها و بيماري‌هاى پوستى توسط اين سنگ درمان مي‌شود.

زیرکن هجوم احساسات و عواطف بيش از حد در افراد را آرام مي كند.

سنگ زیرکن باعث نظم و هماهنگى در نيروهاى درونى مي شود.


 • خواص سنگ شاه مقصود

شاه مقصودمعدن این سنگ درکوه‌های واقع دراطراف شهرقندهار افغانستان بوده و در جهت غربی مزار امامزاده جلیل‌القدر مشهور به شاه آقا که از نسل امام کاظم(ع) می‌باشد، قرار دارد.

گفته شده وجه تسمیه این سنگ به این نام آن است که در قدیم افغانستان جزء ایران بوده و شخصی بنام مسعودشاه ازطرف پادشاهان صفوی حاکم آن منطقه بوده و چون او مرقد شاه آقا را تعمیر و بر آن بنایی ساخته وآن منطقه را آباد نمود، لذا سنگ‌هایی که ازآن کوه استخراج می‌شد و از آن تسبح می‌ساختند را به احترام او شاه مسعود نامیدند که بعدها به شاه مقصود در لهجه عامیانه تغییر یافت.

خواص وفواید: این سنگ بسیارانرژی زا بوده و سبب دفع نیروهای منفی و تقویت انرژی مثبت بدن می‌گردد، همچنین اعصاب را تقویت نموده و آرامبخش است.


 • خواص مروارید

مرواریدمروارید طبعی معتدل دارد، چشم را تقویت می‌کند و روشنایی و نور آن را می افزاید و برای تقویت معده و روده ها و درمان زخم معده مؤثر است و برای کمبود کلسیم از آن می توان استفاده کرد.

مروارید شادی می آورد و سبب لطافت قلب و روح می شود و غم و اندوه و ضعف روحیه را از بین می برد.

 


 

 • خواص سنگ جید

جید  ایجاد تعادل و تنظیم چاکرای چهارم . سنگ ماه تولد فروردین ، اردیبهشت ، خرداد ، مهر. این سنگ نمادی از آرامش و خلوص است. جذب موفقیت و رفاه و خوشبختی . ثبات شخصیت و افزایش خودکفایی

آزاد نمودن ذهن از افکار منفی . تصفیه ارگان های بدن . برای درمان مشکلات کلیه و غدد آدرنال

کمک باروری و زایمان . تعادل مایعات بدن . برای طول عمر کاربرد فراوانی دارد . محافظ بسیار قوی و به ویژه برای کودکان در برابر بیماری . بسیار عالی برای رونق کسب و کار و برکت زندگی

در حالات التهابی بدن، یک اثر آرام بخش دارد و به دستگاه عصبی آرامش می‌دهد.

بر روی دستگاه عصبی سمپاتیک موثر است.

این سنگ بر روی دستگاه عصبی انسان به عنوان یک سنگ آرام بخش اثر می‌کند و در بهبود اختلالات خواب، خستگی و تحریک پذیری موثر است.


 

 • خواص سنگ سیترین

سیترینبازتاب سنگ: انرژي آن باعث گرمي قلب مي‌شود.
محل چاكراي سنگ: چاكراي شبكه خورشيدي
استفاده خاص از سنگ: افرادي كه دچار بيماري افسردگي مي‌باشند در بهبود آن‌ها نقش موثري را ايفا مي‌كند.
خواص درماني سنگ: رفع نگراني‌ها، عوارض ديابت، عصبانيت، افسردگي‌ها و در دستگاه گوارش نقش سلامتي را ايفا مي‌كند.
طريقه استفاده از سنگ: در محل زندگي خود و در جاي امن خانه و يا محل كار قرار دهيد.
طريقه نگهداري سنگ: ماهي دوبار مي‌توانيد اين سنگ گران‌بها را در آب بشوييد و سپس در مقابل نور خورشيد قرار دهيد.

روانشناسی رنگ زرد : حس درک رنگ زرد تند و تیز است. نشان روشنی ، هوشمندی و روشنفکری است ؛ بنابر این حالت تحریک کنند در ذهن دارد و باعث توجه و تقویت فکر در انسان‌ها می‌شود. با فهم و دانایی ارتباط دارد و نشانگر دانش و معرفت است. صاحبنظران روانشناسی رنگ‌ها معتقدند، اگر زرد به مقداری آبی داشته باشد “مایل به سبز” آن قسمت از مغز را که حالت جهش فکری دارد تحریک کرده، افزایش میزان حضور ذهن در افراد را سبب می شود و عامل تقویت حافظه است.


 • خواص سنگ توپاز

توپاز

خواص و فواید توپاز طلایی

توپاز طلایی با چاکرای خورشیدی ارتباط دارد و مصریان باستان نیز آنرا با خدای خورشید در ارتباط می‌دانسته‌اند. بومیان آفریقا نیز از آن در مراسم دینی خود استفاده می‌کرده‌اند و به وسیله آن با دنیای ارواح ارتباط برقرار می‌کرده اند. این سنگ انرژی حیاتی بدن را افزایش می‌دهد و سازمان بدن را تنظیم و فعال می‌کند.

استفاده از توپاز طلایی و قرار دادن آن برروی چاکرای خورشیدی برای رفع بیماری‌های کبدی و پوستی بسیار مؤثر است و علاوه بر تقویت غدد فوق کلیه و تنظیم آن، برای تسکین دردهای ناحیه پشت و ستون فقرات فایده دارد. این سنگ متابولیسم بدن را درحال تعادل قرار می‌دهد و برای درمان افراد خیلی چاق و یا خیلی لاغر کاربرد دارد.

همچنین توپاز طلایی سبب خلاقیت و خودباوری، شادابی روح و بهتر شدن خلق و خو می‌شود و برای درمان افسردگی و بی‌خوابی نیز مؤثر است.

خواص و فواید توپاز آبی

این سنگ آرامش بخش و الهام بخش است و فواید خوبی برای هنرمندان خلاق دارد. گذاشتن این توپاز آبی روی چاکرای گلو سبب تقویت صدا و رفع گرفتگی آن و التهابات گلو می‌شود. استفاده از آن به ویژه گذاشتن آن بر روی چاکرای سر، غذّه هیپوفیز و اعصاب را تقویت می‌کند و به سردردهایی که منشأ عصبی و استرسی دارند (نظیر میگرن) کمک فراوانی می‌کند.


 • خواص سنگ تورمالین

تورمالینخواص و فواید تورمالین سبز

این سنگ در درمان مشکلات قلبی و بیماری‌های خونی، کاربرد دارد. تورمالین سبز متعادل کننده عواطف است و به فراموش کردن آسیب های گذشته و شروعی دوباره کمک می‌کند، اعصاب خسته را می آساید و آن را تقویت می‌کند. همچنین این سنگ افسردگی را از بین می‌برد و سبب رفع بی‌خوابی و تقویت و تمرکز اعصاب و کم شدن استرس و ترس در وجود آدمی می‌شود.

 خواص و فواید تورمالین صورتی

تورمالین صورتی یا روبلیت در رنگ‌های قرمز تیره تا صورتی یافت می‌شود. این سنگ با چاکرای قلب ارتباط دارد و برای تقویت قلب و فعال کردن سیستم ایمنی بدن مفید است.

وجود یک تکه از این سنگ در محیط خانه سبب نزدیک‌تر شدن ارتباط اعضای خانواده با یکدیگر می‌شود، افکار و نیروهای منفی در ارتباط با زندگی مشترک را از بین می‌برد و شور، شادی و اشتیاق به زندگی را در هر یک از افراد بر می انگیزاند. این سنگ به دلیل تعادل بخشیدن به مرکز قلب و آرامش عمیقی که در شخص ایجاد می‌کند، برای بیماران روحی مفید است.

 خواص و فواید تورمالین آبی

استفاده از این سنگ، به ویژه گذاشتن آن بر روی چاکرای گلو، سبب تقویت ریه‌ها و حنجره و تنظیم غدد هورمونی به ویژه غده تیروئید و غده تیموس می‌گردد. این سنگ قدرت سردکنندگی دارد و برای درمان التهاب و سوختگی مفید است.

خواص و فواید تورمالین سیاه

این سنگ برای تقویت قلب، باز شدن گرفتگی عروق، فعال کردن دستگاه گردش خون و تنظیم سیستم خون سازی بدن، بسیار مفید است. تورمالین سیاه از سنگ‌های پشتیبان قدرتمند در برابر انرژی‌های منفی دیگران به شمار می‌رود و چشم زخم را دفع می‌کند. همچنین انرژی‌های منفی وسایل الکتریکی و تشعشع دار را نیز برمی‌گرداند.


 • خواص سنگ الماس

الماسمزاج الماس گرم و خشک بوده و درجه کم آن مزاج سرد و خشک دارد. استفاده تعلیق از الماس یعنى بصورت گردن بند تقویت کننده قلب است.

طالع هر شخصى برج حمل باشد استفاده از الماس، وقار و عزت او را در میان خلایق چند برابر می‌کند.

الماس قدرت اراده را زیاد و حافظه را قوى میکند، فکر و ناراحتى را از آدمى دور و قدرت بدنى را زیاد میکند.

متولدین برج حمل اسد و میزان با استفاده از الماس خوش شناسى، برکت، عقل و دانش و خوشبختى به همراه خواهد داشت.

الماس باعث نیرو بخشیدن به مغز و دو نیم کره آن و همچنین مخچه، سیستم ماهیچه اى به طور کامل، اعصاب و انشعابات آن می‌شود.

الماس به ما یاد میدهد که در زندگى شکست ناپذیر باشیم.

همچنین الماس ما را از اشتباهاتمان آگاه می‌سازد و خطر خود خواهى و غرور را از بین می‌برد.


 • خواص سنگ زمرد

زمردزمرد سنگی بسیار پر انرژی و دارای خواص فراوانی است . استفاده از این سنگ برای جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری صرع بسیار فایده دارد. به ویژه برای کسانی که زمینه ارثی این بیماری در آنها وجود دارد به همین دلیل در گذشته نیز پادشاهان در هنگام تولد فرزندانشان تکه ای زمرد را بر گردن آنان می آویختند تا به صرع مبتلا نشوند. اما برای کسانی که به صرع مبتلا شده اند چندان کارساز نیست.

قراردادن زمرد بر روی چاکرای سر و تاجی برای درمان بیماری پارکینسون مفید است زیرا برای برقراری تعادل در سیستم عصبی بسیار اهمیت دارد و علاوه بر جلوگیری از حمله های عصبی دردهای عصبی را نیز می کاهد.

آویختن زمرد بر گردن و همچنین گذاشتن آن  بر چاکرای قلب در درمان گرفتگی رگها و بیماریهای خونی و نیز درمان ضعف عضلات قلبی و تبش قلب و تقویت آن بسیار مفید است.

و هم چنین گذاشتن آن بر روی چاکرای خورشیدی مجاری کیسه صفرا را پاک و فعال می کند و سبب تقویت معده و درمان زخم معده می شود و برای درمان خون ریزی داخلی به ویژه اسهال خونی مفید است.

زمرد دو نیروی انرژی بخش و آرام بخش دارد و برای تسکین و درمان دردهای ناحیه ستون فقرات و عضلات گذاشتن مستقیم سنگ زمرد بر قسمتهای دردناک و ماساژ با آن مفید است.


 • خواص سنگ کهربا

کهرباسنگ کهربا باعث نیروی اراده می‌شود و انسان را وادار می‌کند که بیماری خود را بشناسد و در درمان آن نیز سریع اقدام کند.
خواص درمانی سنگ: بیماران رماتیسمی می‌توانند این سنگ را 12 ساعت در آب قرار دهند و سپس هر روز ناشتا از آن بنوشند. در التهاب مفاصل، استخوانی و بیماری‌های سینه و گلو و سرماخوردگی و در انواع آلرژی‌های پوستی موثر است.
طریقه استفاده از سنگ: این سنگ را می‌تواند در محل کار، منزل و حتی روی میز تحریر قرار دهید تا از آن بهره کافی را ببرید.
طریقه نگهداری سنگ: سنگ را در آب جاری بشویید تا انرژی آن تخلیه شود و سپس در برابر خورشید حدود 3 ساعت قرار دهید تا انرژی خود را بدست آورد. این سنگ به علت حساسیت به اسیدها نباید در کنار این مواد قرار بگیرد.

روانشناسی رنگ زرد : حس درک رنگ زرد تند و تیز است. نشان روشنی ، هوشمندی و روشنفکری است ؛ بنابر این حالت تحریک کنند در ذهن دارد و باعث توجه و تقویت فکر در انسان‌ها می‌شود. با فهم و دانایی ارتباط دارد و نشانگر دانش و معرفت است. صاحبنظران روانشناسی رنگ‌ها معتقدند، اگر زرد به مقداری آبی داشته باشد “مایل به سبز” آن قسمت از مغز را که حالت جهش فکری دارد تحریک کرده، افزایش میزان حضور ذهن در افراد را سبب می شود و عامل تقویت حافظه است.


 • خواص سنگ آکوامارین

آکواماریناستفاده از آکوامارین سیستم دفاعی بدن را به ویژه در برابر آلرژی‌ها و حساسیت‌ها تقویت می‌کند. مالیدن آکوامارین و نیز گذاردن آن برای ساعاتی در استکان آب و مالیدن آن آب به پوست ، حساسیت های پوستی را رفع می‎کند.

گذاشتن سنگ آکوامارین بر روی چاکرای گلو برای فعال کردن و پاک سازی این چاکرا از انرژی های منفی و درمان بیماری‌های مجرای تنفسی، برونشیت، ریه ها، التهاب حنجره و تقویت تارهای صوتی بسیار مفید است.

اکوامارین قدرت بیان و هوش را افزایش می دهد و به ما کمک می‌کند آگاهی خود را افزایش دهیم.

در قدیم نیز دریانوردان از این سنگ استفاده می کرده اند و آن را نوعی طلسم برای نگهداری خود از حوادث دریا نوردی می‌دانسته‌اند.


 • خواص سنگ یاقوت کبود

یاقوت کبوديكى از سنگ‌هاى مناسب براى مديتيشن است. شما را در تصميماتتان حمايت مى‌كند.

اين سنگ با ارتعاشات خود انرژى صاحبش را تقويت مى‌كند. ياقوت كبود سنگ عقل، واقعيت و خرد است.

اين سنگ را براى از بين بردن بي‌خوابى كه موجب ناراحتى هاى عصبى مى شود، بايد روى چاكراى پيشانى يا چشم سوم قرار داد.

براى كودكانى كه دچار لكنت زبان هستند مى توانند آن را به همراه كلسدوئين(Calcedoine)  به گردن خود بياويزند.

براى تخليه اين سنگ را در نمك خشك دريا قرار دهيد و در حدود يك ساعت بگذاريد در نور خورشيد شارژ شود.

اين سنگ به متولدين ارديبشهت، شهريور، اسفند، آبى تيره آن به آذر و آبى روشن آن به خرداد تعلق دارد.

روانشناسی رنگ آبی: رنگ آبی از رنگ‌هايی است كه طرفداران زيادی دارد. اگر به اين رنگ علاقه داريد، كاملاً می‌توانيد هوس‌ها و احساسات و هيجانات خود را كنترل كنيد. ظاهر آرام شما ديگران را وادار مي‌كند كه به شما احترام بگذارند و دوست داريد پيوسته مورد احترام و ستايش ديگران قرار بگيريد.

در خريد و پوشش لباس قناعت می‌كنيد و به علت شرم و حيا و گاه غروری كه داريد ميل داريد اغلب تنها باشيد. كارهای خود را از روي نظم و ترتيب و بر پايه قواعد معينی انجام مي‌دهيد. يكی از صفات مشخص شما پشتكار شماست.


 • خواص سنگ یاقوت سرخ

یاقوت سرخاین سنگ ارتعاشاتی تولید میکند که سلولهای بدن را با سرعت بسیار زیادی ترمیم و اصلاح می کند. یاقوت مجموعه سیستم عصبی را نیرو می بخشد. اگر کسی چشمان ضعیفی داشته باشد و به آن نگاه کند ، ضعف چشمانش برطرف می‌شود.

 یاقوت حامی خوبی در برابر نیروهای منفی محسوب می شود ، این سنگ قلب را از عشق به خود و آینده لبریز می کند . به طور معمول در حالت تمرکز موجب پرورش نیروها وانرژیهای معنوی می شود . بنابراین انرژیهایی که برای رشد شخصیت مهم می باشند را تقویت می کند . این سنگ توانایی ، نیرو ، زندگی ، شجاعت و شهامت می دهد البته هر چه قدمت سنگ یاقوت بیشتر باشد ، قدرت آن نیز بیشتر می باشد.

 طبق برخی نوشته های قدیمی ، سنگ یاقوت منجر به حمایت از آرزوها ، رها کردن وابستگی ها و نیز مانع از خیانت و بی وفایی شریک زندگی می شود و تفکرات پایه را تقویت و مخالفان را دور می کند.


 • خواص سنگ دلربا

دلرباخواص دلربا بطور خلاصه:
دلربا ، سنگ عشق و محبت
سنگ دلربا يا حجرالبرق
كوارتز درخشاني است حاوي ادخالهاي گوتيت كه آن را قهوه اي متمايل به سبز ميكند٬
ميكاي كرم كه آن را به رنگ سبز و پيريت كه آن را قهوه اي ميكند.

کاهش حساسیت و آلرژی؛ کاهش سردردهای میگرنی؛ کاهش اضطراب و عصبیت‌ها؛ ایجاد تمرکز حواس؛ تقویت سیستم ایمنی بدن؛ بالا بردن سطح هوشیاری؛ تثبیت قوای بدنی؛ برطرف کردن احساس خستگی ناشی از آلودگی هوا؛ رفع نیاز بدن به نمک و از بین بردن تمایل به خوردن آن؛ بالا بردن میزان هوشیاری بدن؛ کاهش نگرانی؛ جذب جرم ناشی از دود سیگار؛ از بین بردن بو؛


 • نگین حدید چینی

حدید چینی

اثر چشم بد را از بین مى برد.

جهت نیرومندى نیک است .

باعث دورى اجانین و شیاطین مى شود.

از شر هر موجودى در امان مى دارد.

باعث آسانى وضع حمل مى شود.
البته این انگشتر به هیچ وجه به زنان باردار توصیه نمى شود چون براى جنین خطر دارد.

براى اجابت حاجات دشوار نیک است .

باعث ایمنى از ترس مى شود .

همراه داشتن آن به هنگام نماز مکروه است.


 • خواص سنگ اوپال

اوپالسنگ اپال انرژی های درونی بدن را تقویت می کند و تقویت دستگاه گوارش به ویژه کمک به معده در هضم غذا موثر است . هم چنین به خون سازی بدن کمک می کند و گردش خون را تنظیم می نماید و برای درمان سرطان خون نیز مفید است . سنگ اپال نیروهای منفی شخص را به خود جذب می کند ، نگرانی و افسردگی را تسکین می دهد و از بی حالی باز می دارد .

 

 


 • خواص سنگ مالاکیت

مالاکیتمالاکیت،با چاکرای قلب در ارتباط است و جواهری است که بسیار مورد علاقۀ مصریان باستان،یونانیان و رومی ها بوده است و برای ساختن زیورآلات و طلسم و استفاده از رنگ آن در مواد آرایشی مورد استفاده قرار می گرفت.

مالاکیت برای درمان اختلالات و ناراحتی های قاعدگی زنان و درمان نازایی مؤثر است.همچنین به زنان حامله نیرو می بخشد و زایمان را آسان می کند.به همین دلیل در قرون وسطی به سنگ قابله مشهور بوده است.

مالاکیت از بدن سم می زداید و در رفع بیماری و عفونت به بدن کمک میکند.همچنین برای نقاط دردناک و ضرب دیده و عضلات مقبض مفید است،مالاکیت انرژی های منفی درونی و بیرونی را شخص دور می نماید و روح امید و نشاط زندگی را در او پدید می آورد.


 • خواص سنگ لابرادوریت

لابرادوریتخواص درماني جسمي:  لابرادوريت براي تسکين دردهاي استخواني و دردهاي ناحيه ستون فقرات بسيار مورد استفاده بوده است همچنين براي درمان دردهاي مفصلي استفاده مي شده است. همچنين اين سنگ در تقويت سيستم ايمني بسيار مفيد است.

ارتباط با چاکراها: اين سنگ با تمام چاکراها در ارتباط است و انرژي اين چاکراها را متعادل مي کند. تطيهر و پاکسازي بلور: براي تطهير و پاکسازي اين بلور بهتر است هر چند وقت يکبار با دستمال کتاني مرطوب آن را تميز نمود و براي شارژ مجرد بايد 24 ساعت آن را در مقابل نور خورشيد قرار داد

این سنگ از فلدسپات رنگین خاکستری و آبی تشکیل می شود و در سطح آن تا حدی قوس و قزحی است . اصلی ترین کشورهای کشف این سنگ در کانادا، فنلاند، ماداگاسکار ، مکزیک ، اتحاد جماهیر شوروی و ایالات متحده آمریکا است .

تأثیر بر بدن

سنگ لابرادور عمل مرکز درمانی در بدن را افزایش می دهد و سیستم ایمنی را فعال می کند . این سنگ برای تغییر شکل ستون مهره ها بسیار موثر است و آن را دوباره به حالت تعادل می رساند . فشار خون را زیاد می کند و برای رماتیسم سودمند است . این سنگ بسیار نیرومند است و فعالیت چاکراهای دست را افزایش می دهد .

اثر بر روح وروان

لابرادور قدرت بیان را زیاد می کند و نوسانات خلق و خوی را از بین می برد . معذالک، خاطراطی را که ارتعاشات قوی بر جای گذاشته اند را ظاهر می کند . و کمک بزرگی در بیاد آوردن کودکی مان در اولین مکانی که دستخوش بدترین رفتار شدهایم می کند .

نشان طالع بینی

این سنگ برای نشانه های جدی و ماهی در نظر گرفته شده است .

طبقه چاکرا: سنگ لابرادور در تشدید نیروی شفا بخشی چاکرای دست بسیار موثر است .

خصوصیات: کسانی که برای معالجه بیماران از دستهایشان کمک می گیرند ، لازم است هر روز به مدت ۱۰ دقیقه این سنگ را بر روی چاکرای دستان خود قرار دهند .

فروش و نگهداری: سنگ لابرادور یکی از سنگهای گرانقیمت در بازار دادو ستد است و عرضه آن محدود است . برای تخلیه این سنگ اید دو بار در ماه درآب جاری شسته شود و در نور خورشید قرار گیرد.


 • خواص سنگ چشم گربه

چشم گربهاین سنگ شادی آور است و اطمینان خاطر و آرامش به انسان می بخشد. عین الهر یا چشم گربه ای نوعی ضد طلسم به شمار می رود و در برابر امواج منفی به ویژه چشم زخم ، انسان را محافظت می‌کند.

این سنگ همچنین دارای ارتعاشات و انرژی های متعادل کننده در لحظات استرس و اضطراب است.


 • خواص سنگ چشم ببر

چشم ببربازتاب سنگ: استفاده از اين سنگ باعث فعال شدن مراكز حركتي در بدن مي‌شود.
محل چاكراي سنگ: چاكراي خورشيدي

ويژگي‌هاي سنگ: آرامش عمومي مي‌دهد و در تعليم‌دهي كودكان مورد استفاده قرار مي‌گيرد.
خواص درماني سنگ: تسكين دهنگي در تنفس و آسم، تسكين كننده دردهاي استخواني و مفاصل، آرامش اعصاب و محرك در افرادي كه ترسو هستند و در افرادي كه مضطرب هستند مفيد است.
طريقه استفاده از سنگ: سنگ را در محلي از خانه يا محيط كار كه دائم در آن محل هستيد قرار دهيد. انرژي‌هاي منعكس شده از آن روي بدن اثر مي‌گذارد.
طريقه نگهداري سنگ: هر 10 روز تا 15 روز زير آب بشوييد و در هر بار شستن 2 ساعت در برابر نور خورشيد قرار دهيد تا مجدداً شارژ شود.


 • خواص سنگ لعل(گارنت)

گارنتاستفاده از لعل به ویژه قرار دادن آن بر روی چاکرای قلب برای درمان بیماری های خونی، تنظیم فشار خون و جلوگیری از خونریزی شدید مفید است. قراردادن آن بر روی مفاصل و ستون فقرات، برای تقویت آن‌ها فایده دارد و در درمان بیماری‌های آن‌ها مؤثر است. همچنین استفاده از آن در چاکرای ستون فقرات، سیستم ایمنی و سطوح انرژی درونی را بالا می‌برد و انرژی حیات را می‌افزاید.

لعل، ترس، غم و غصه و خواب‌های پریشان را دور می‌کند و عشق و شور به زندگی را در انسان پدید می‌آورد.

روانشناسی رنگ قرمز: اين رنگ مظهر شدت و زياده روی است که گاهی در جهت مخالف آن است. قرمز رنگ عشق و تنفر و فداكاری و خشونت و خون و آتش است. كسی كه به اين رنگ علاقه دارد هرگز نمي‌تواند در زندگی بی تفاوت باشد. اين گونه اشخاص تند و سركش و در عين حال فعال و شجاع و کمی عجول هستند. قضاوت‌هاي عجولانه و ناگهاني در مورد ديگران اغلب سبب از بين رفتن دوستي هايشان مي شود، با آن كه در عشق كاملاً فداكارند اما اگر روزی حوادث بر وفق مراد نباشد بدون تفكر و جويا شدن علت مي‌جنگند. دو عيب بزرگ خودپرستی و عدم كنترل، در نفس آن‌هاست و دو صفت ممتازشان خوش قلبی و حس بزرگ طلبی است. به طور كلی دوستداران رنگ قرمز دارای خصوصيات متضادی هستند.


 • خواص سنگ جاسپر

جاسپربرای مبارزه با خستگی مفید است

جاسپر محافظت کننده است

در مکاتب شرقی از جاسپر برای راندن ارواح شیطانی و اجنه استفاده می شود

محافظت در برابر گزش مار و عنکبوت

سودمند در درمان کبد ، طحال و مسائل مربوط به لوزالمعده

برای کاهش وزن کابرد خوبی دارد

برای مبارزه با یبوست

تقویت سیستم ایمنی بدن

برای درمان تب کاربرد دارد

تقویت سیستم گردش خون

دفع سموم

بهبود کارایی کبد


 

 • خواص سنگ آمیتیست

آمیتیستسنگ آمیتیست اراده را تقویت می نماید . حکما عقیده دارند که استفاده از این سنگ برای ترک عادات ناپسند بسیار مفید است. لذا معتادانی که قصد ترک مواد مخدر ، سیگار و یا مشروبات الکلی را دارند ، از این سنگ استفاده می‌کنند . هم چنین این سنگ به دلیل ارتباط با چاکرای پیشانی و تاج ، برای رفع دردهای ناشی از میگرن و سردردهای عصبی و نیز بهبود حمله های عصبی به ویژه صرع ، بسیار مفید است . علاوه بر آن ، برای رفع بی خوابی و کابوس سفارش می کنند که آن را زیر بالش بگذارند و بخوابند.

سنگ آمیتیست با رنگ بنفشی که دارد ، ارزش فوق العاده ای در شفا بخشی ، خصوصا در زمینه درمان با رنگ ها دارد . زدودن انرژی منفی ، از دیگر ویژگی های آمیتیست است که آن را به انرژی های مثبت تبدیل می کند . تکه ای از سنگ آمیتیست را در گوشه ای از اتاق یا محل کار خود قرار دهید تا علاوه بر پراکنده شدن انرژی های مثیت در فضا و ذهن و روح شما ، به تعادل و آرامش دست یابید و از تشویش، اضطراب و هراس، دور گردید .

روانشناسی رنگ بنفش: بنفش رنگ روحانیت، عزت نفس و وقار است. رنگی مفید برای غالب افرادی که برای افکار، احساسات یا جسم خود ارزش قائل نیستند. این افراد اگرچه می‌توانند به دیگران عشق بورزند اما قادر به دوست داشتن خود نیستند. بنفش رنگی همبسته با بصیرت و خودِ برتر است. رنگی الهام بخش که بسیاری از موسیقی دانان، شعرا و نقاشان اذعان داشته‌اند که بزرگترین لحظات الهام بخش آن‌ها زمانی به سراغشان آمده که در محاصره‌ی پرتو بنفش بوده‌اند. رنگ بنفش برای اختلالات روانی مثل شیزوفرنیا و جنون بسیار مفید است.

برخی از ویژگی‌های عمده شخصی که رنگ بنفش را در اولویت رنگ‌های انتخابی خود قرار می‌دهد روحیه‌ای شاعرانه و رومانتیک، دوستدار هنر و زیبایی و متکی بودن به دیگران را شامل می‌شود. این شخص خواستار دست یافتن به یک رابطه‌ی جادویی است. او نه تنها می‌خواهد به خودش عظمت ببخشد بلکه خواستار افسون شدن شادمانی دیگران هم هست تا بتواند درجه‌ای از سحر را در مورد آن‌ها به کار برد.


 • خواص سنگ یشم

یشمیشم برای التهاب کلیه و سنگ کلیه مفید است. این سنگ بسیار مقاوم و محکم بوده و رنگ آن از سبزی به سیاهی متمایل است و بیشر مقدس و حامی یاد می کنند.

 یشم سبز و بنفش با چاکرای قلب در تماس است و از نظر عاطفی و فیزیکی روی قلب اثر می گذارد. و در عمیق کردن تنفس موثر است. سیستم عصبی و سوخت و ساز را متعادل می کند. و حالت هیجان و پرخاشگری را به آرامش و سکون تبدیل می کند. اگر زیر بالش بگذاریم حافظه را قوی می کند. و قدرت تعبیر خواب به فرد می بخشد. یشم سنگ خرد است و به ما در تصمیم گیری‌ها ی قوی و پر اهمیت یاری می رساند.

یشم سرخ: هم آبی و هم قرمز و مشکی است. به بعضی خانه‌ها سازگار نیست . برای دوران بارداری هم مسکن و هم نگهدارنده است. برای عوارض معده ضد نفخ و یبوست است. اگر یبوست دارید شب آن را در آب بگذارید و صبح آبش را بنوشید، ضد تهوع است، برای طحال و لوزالمعده و تقویت معده مفید است. سنگ یشم سرخ عظمت خداوند را نشان میدهد، کسیکه نزدیکش باشد مستقیم انرژی آن را حس می کند.

برگردن آویختن یشم به طوری که در برابر معده قرار گیرد، سبب تقویت معده می گردد و ناراحتی های معده را درمان می کند، هم چنین برای درمان ضعف و امراض کلیه و سنگ کلیه موثر است و نیز سبب تنظیم سوخت و ساز بدن و تعادل بدن می شود. سنگ یشم قلب و دستگاه گردش خون را تقویت می کند و برای درمان مشکلات قلبی مناسب است .

یشم به عنوان سنگ حامی و حرز به کار می رود. به همراه داشتن یشم و یا قرار دادن آن در محل کار یا گوشه ای از اتاق، نیروهای منفی را از محیط دور می کند و شادی و آرامش خاصی به روح می بخشد.

روانشناسی رنگ سبز یشمی: گفته می‌شود که سبز یشمی، روح را آرامش می‌دهد، فراست را بالا می‌برد و به انسان کمک می‌کند تا اسرار نهان جهان هستی را درک کند. حتی اگر آرزوهای یک نفر چندان بزرگ نباشد، بازهم این رنگ به او بینش فلسفی همراه با عقل سلیم می‌دهد. کسانی که سبز یشمی را دوست ‌دارند، به‌طور ذاتی روشن‌بین و منطقی هستند.


 • خواص سنگ عقیق سیاه(اونیکس)

اونیکسسنگ قدرت ، جسارت ، صبر و استقامت

افزايش قابل توجه اعتماد به نفس

دفع چشم زخم

دفع انرژيهاي منفي

از بين برنده غم و اندوه

افزایش کنترل بر خود و قدرت تصمیم گیری عاقلانه

تشویق شادی و خوشبختی

برای کمک به تغییر عادت های بد و اختلالات رفتاریست

سنگ قدرت دادن برای ورزشکاران و یا افرادی که تحت استرس شدید روحی و روانی قرار دارند

مفید برای افرادی که دمدمی مزاج هستند.

روانشناسی رنگ سياه: اين رنگ برخلاف عقيده همگان، رنگ نوميدی و عزا نيست بلكه نشانه خوش ذوقی و ظرافت طبع است. اگر از دوستداران اين رنگ هستيد مسلماً به شخصيت اطرافيان خود احترام می‌گذاريد و برای آن كه ديگران را با ارزش و برجسته نشان دهيد از هيچ‌گونه كمكی به آنها دريغ نمی‌كنيد و هرگز خود را به ديگران تحميل نمي‌نماييد. همچنين عقايد و نظريات ديگران را به آسانی مي پذيريد.


 • خواص شرف شمس

شرف شمسنگین یا انگشتر و آویز شرف شمس برای ایمنى در سفرها و دفع از بدى ها حفظ وحفاظت جان و خیر و نیکى و افزایش رزق و روزی و آرامش ، رفع چشم زخم ، برآورده شدن حاجات و آرزوها و درمان عمومی جسم و روح مخصوصاً افزایش قدرت بدنی و هاله نورانی اطراف بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به خاطر مصرف عقیق زرد آن باعث پاک کردن و تصفیه دستگاه گوارش شده و بر روی هضم و جذب غذا و گردش خون در بدن وچاکرای ۳ و غدد پانراس و لوزالمعده و جواره مرتبط با این دو غدد تأثیر فوق العاده ای دارد.


 • خواص سنگ عقیق سلیمانی

عقیق سلیمانیعقیق سلیمانی یا سنگ باباقوری نوع رگه دار سنگ عقیق یمانی است که گاهی به شکل چشم که هاله هایی اطراف آن راگرفته دیده می‌شود.

در فرهنگ عامه چشم‌های آشفته و لوچ را به رگه‌های سنگ باباقوری تشبیه می‌کنند و چشم‌های باباقوری می‌نامند.

خواص این سنگ به مانند عقیق است با این تفاوت که در فرهنگ عامیانه این سنگ سبب خوش شانسی و یا بدبیاری می‌گرددکه در هر دو صورت شدیداً بر زندگی افراد تاثیر گذار است و اصطلاحاً برای فرد آمد و یا نیامد دارد.


 • خواص سنگ عقیق یمنی

عقیق یمنیتأثیر در بدن :
عقیق برای بیماری ها و ناتوانیهای چشمی بسیار موثر است و همچنین دارویی تقویتی برای دستگاههای تولید مثل می باشد و در واقع از روح جدید حمایت می کند : زیرا در دوران بارداری بسیار تأثیر برنگیز است . می توانیم از این سنگ برای درمان سردردها ، گرفتگیهای عضلانی و دردهای پشت استفاده کنیم . برای معالجه بیماری های صرع ، کلیه ، روده ، پروستات، احتقاق و ورم ها نیز می توانیم از آن کمک گیریم . سنگ عقیق ریه ها ، معده ، کبد و مغز را تقویت می کند و محرکی برای دستگاه گوارش است و بیان و سخنوری را تسهیل می کند.
اثر بر روح و روان :
ارتعاشات این سنگ انسداد و موانع درونی را از بین می برد و انرژی منفی را از ما دور می کند . توصیه می شود آن را در آپارتمانها بکار برید تا نیروی منفی بدور باشی.
نشان طالع بینی:
عقیق به نشانه گاو نر و عقرب اختصاص دارد
محل چاکرا:
این سنگ برای چاکرای خارجی به کارمی رود که بهتر است از عقیق نارنجی استفاده شود
خصوصیات :
در مواقع خستگی و کوفتگی چشمها می توانید از قطعه ای عقیق بر روی پلکهایتان به مدت 10 الی 20 دقیقه در روز استفاده کنید
نگهداری از عقیق بسیار ساده است : شما می توانید آن را در هفته یک بار در آب جاری بشویید و یا احتمالا در اشعه خورشید قرار دهید.


 

 • خواص سنگ لاجورد

SONY DSCاز جمله سنگهايى است كه انسان هزاران سال پيش به آن دست يافته و از آن زيورهاى گوناگونى براى خود ساخته است.

رنگ آن آبى تيره و به متولدين ماههاى آذر، دى، بهمن و اسفند تعلق دارد. آگاهى ما را بالا مى برد و به عنوان سنگ عشق و دوستى معرفى شده، افسردگى را از بين برده و شادى را جايگزين مى كند، براى فشار خون بالا بسيار خوب است، تب را كاهش مى دهد عمل ريه ها، لنف ها وغده تيروئيد را تقويت مى كند و براى تميز كردن آن بهتر است آن را در نمك خشك دريا قرار دهيد.

روانشناسی رنگ لاجوردي: اين رنگ تعديل كننده دستگاه عصبي و نيز برقرار كننده توازن در ميان دو نيمكره مغز مي باشد و تأثيرات مثبتي بجا مي‌گذارد. اين رنگ خاصيت آرامش بخشي و سكون دارد. اشخاصي كه كار مراقبه با تمركز ذهن انجام مي‌دهند طبعاً علاقه‌مند به رنگ لاجوردي هستند، زيرا اين رنگ احساسات فرد را به همراه قواي تخيل و تجسم آن ها را تقويت مي‌كند.


 • خواص سنگ درّ نجف

در نجفدر نجف معروف به دُرّ حسینی ، سنگی شیشه ای مانند از جنس کوارتز می باشد . معدن این سنگ ، نجف واقع در کشور عراق است . از ویژگی های دُرّ نجف این است که : آرامش بخش می باشد ، سبب تقویت انرژی معنوی در انسان می شود .  دفع نیروهای منفی اطراف از دیگر خواص این سنگ می باشد . بسیار پر انرژی می باشد و از نظر ائمه توصیه بسیار شده است.

 


 • خواص سنگ فیروزه

سنگ فیروزهسنگهای به رنگهاى آبى فیروزه اى، آبى متمایل به سبز در طبیعت یافت مى شود.

این سنگ باعث نشاط و شادى مى شود.اعتماد به نفس را زیاد مى كند و انسان را در برابر كابوس ها، خواب هاى آشفته، ارتعاشات منفى و زیان بار حمایت مى كند و به قول برخى طلسم صاحب آن است.

این سنگ براى تمام بیمارى هایى كه در اثر كمبود مواد غذایى ایجاد شده مفید است و عملكردهاى نادرست كبد- التهابات غدد ریوى- بیماریهاى تنفسى و قلب را اصلاح مى كند.

این سنگ به متولدین اسفند تعلق دارد و مناسب براى چاكراى گلو است.فیروزه را مى توانید به مدت ده دقیقه بر روى چاكراى كودكانى كه حمام كرده اند قرار دهید.فیروزه را از عطر – آب – صابون – روغن و نور خورشید دور نگه دارید. براى تمیز كردن و شارژ آن را داخل نمك دریا قرار دهید.

روانشناسی رنگ فيروزه ای: دوستداران اين رنگ اسرارآميزند و احساساتی و كارهای شخصی خود را به خوبی اداره می‌كنند. پشتكار دارند و باثباتند و به نصايح ديگران در مورد كارهای خود كمتر توجه دارند. فيروزه ‌ای معمولاً رنگ مورد علاقه خانم ‌ها است.