فهرست بستن

زیباترین حلقه ازدواج

حلقه ازدواج

زیباترین حلقه ازدواج

نکات انتخاب حلقه ازدواج
مدل حلقه ازدواج:
حلقه ازدواج را از لحاظ شکل ظاهری می توان به سه دسته کلی تقسیم کرد:
۱٫۱)حلقه ساده بدون تراش و بدون نگین(رینگ):
رینگ یکی از محبوب ترین مدل های حلقه برای زوج های جوان است. از آنجایی که حلقه ازدواج بیش از هر زیورآلاتی مورد استفاده است. بیشتر افراد ترجیح می دهند که از حلقه ای استفاده کنند که ساده باشد، به راحتی بتوان آن را تمیز کرد و به لباس گیر نکند.
افرادی که طرفدار استایل ساده هستند معمولا این نوع حلقه را برای حلقه ازدواج خود انتخاب می کنند.
رینگ ها به دو صورت پروفیلی و مفتولی در بازار طلا موجود است. رینگ های مفتولی توپر هستند و کیفیت بسیار بالایی دارند، همچنین وزن این رینگ ها بالاست و به همین دلیل قیمت بالاتری دارند. اما رینگ های پروفیلی وزن پایین تری دارند و کیفیتشان نیز نسبت به مفتولی پایین تر است.

۱٫۲)حلقه ازدواج نگین دار:
متداول ترین سنگ برای حلقه ازدواج، برلیان است. برلیان سال های سال نماد پاکی، صداقت و عشق پاک بوده است و از نظر طراحی، بر روی طلای سفید بسیار زیبا و مناسب است. الماس(برلیان) به دلیل اینکه سفید رنگ است، برای خانم ها و آقایان هر دو مورد استفاده قرار گرفته و مناسب ست کردن عروس و داماد می باشد. همچنین به این دلیل که سنگ الماس بسیار مقاوم است، گزینه مناسبی برای حلقه می باشد.
پیشنهاد ما این است که خانم ها در این حالت از حلقه هایی با برلیان های بزرگ و در تعداد کم استفاده کنند، زیرا در این حالت هزینه نگهداری کمتری را پرداخت می کنند.
سنگ رنگی، انتخابی متفاوت:
اگر طرفدار استایل مدرن هستید کمی متفاوت عمل کنید. استفاده از سنگ های رنگی در حلقه شما، آن را بسیار خاص و متفاوت می کند.
۱٫۳) حلقه زنانه نگین دار و مردانه ساده
مدلی که اخیرا بسیار رایج شده، حلقه هایی هستند که مدل زنانه آن ها دارای نگین و مرد
انه آن ساده است. به این دلیل که بیشتر خانم ها طرفدار نگین هستند و خیلی از آقایان معمولا به دلیل شرایط نگهداری حلقه ساده را ترجیح می دهند، این مدل حلقه ها طرفداران زیادی پیدا کرده است.
در این حالت پیشنهاد ما این است که خانم ها از حلقه هایی با برلیان های بزرگ و در تعداد کم استفاده کنند، زیرا هزینه نگهداری کمتری را پرداخت می کنند.

• طلای زرد یا سفید، کدام‌یک برای حلقه ازدواج مناسب‌تر است؟


حلقه ازدواج مانند سایر زیور آلات طلا در چهار رنگ زرد، سفید، رزگلد و شامپاینی موجود هستند.
رنگ سفید و زرد از رنگ هایی هستند که هرگز از مد نمی افتند. آقایان معمولا تمایل بیشتری به استفاده از طلای سفید دارند، که به جای آن می توانند از پلاتین هم استفاده کنند. پلاتین همچنین از لحاظ شرعی برای آقایانی که این مسئله برایشان اهمیت دارد، مشکلی ندارد.
رزگلد در سال ۲۰۱۹ طرفداران زیادی پیدا کرده و در حال حاضر مُد طلا و جواهر است. اما پس از مدتی از مد خارج خواهد شد، بنابراین این رنگ برای حلقه ازدواج توصیه نمی شود.
همچنین رنگ شامپاینی هرچند در ابتدا ظاهر بسیار زیبایی دارد، اما پس از مدتی زیبایی خود را از دست داده و جلا و زیبایی اولیه را ندارد.


تناسب رنگ حلقه ازدواج با رنگ پوست


این که چه رنگی مناسب پوست شماست به سلیقه شما بستگی دارد، اما برای انتخاب بهتر می توانید به این نکات توجه نمایید:
• برای پوست های روشن، طلای سفید بسیار زیباست و جلوه ی زیادی دارد.
• طلا با رنگ رزگلد، روی پوست های روشن با ته رنگ صورتی بسیار زیباست.
• پوست های تیره، زیتونی و برنزه معمولا با هر رنگ طلایی ست می شوند و به راحتی می توانند از هر رنگ طلایی استفاده کنند.

چطور سایز حلقه ازدواج را اندازه بگیریم؟


برای اندازه گیری سایز انگشت خود، یک نوار(مقوایی و یا کاغذی) را به دور برجستگی انگشت حلقه خود بپیچید(توجه داشته باشید که انگشت چپ و راست از نظر اندازه با هم متفاوت هستند) جایی را که ابتدا و انتهای نوار به هم می رسند را با مداد علامت گذاری کنید. سپس طول این نوار را با خط کش اندازه بگیرید. با استفاده از جدول زیر سایز انگشت خود را پیدا کنید.